Çözümlerimiz

Anasayfa / Çözümlerimiz

Web & Mobil

Mobil uygulama yazılım ve uygulama geliştirme için doğru yerdesiniz. Kurumsal mobil uygulama ve yazılımlarda gerek ios gerekse android platformlarında tek ve ya tümleşik olarak kurumunuzun ihtiyaçlarını inceleyerek stabil verimli erişilebilir yazılımları sizleri yormadan geliştiriyoruz. Geliştirilecek mobil uygulamalar gerekliliğe göre offline ve online çalışma özelliklerine sahip olabileceği gibi gerekirse real time olarak kullandığınız sistemlere web sitenize veya işletmenizin veri tabanına bağlanarak çalışıp ihtiyacınıza göre bir kullanım sağlayabilir. Mobil uygulamalar içinde kullandığımız tüm yazılım, veri tabanı ve yönetim panelleri kendi yazılımlarımız olup, işin ve özelliklerin gerektirdiği şekilde kullanıma uyum sağlayabilme özelliğine sahiptir.

Server & Storage

Kritik uygulamalar ve veriler için depolama ve sunucu seçimleri, veri güvenliği ve iş sürekliliği için çok önemlidir.

Projedestek, uzman teknik ekibi ile mevcut alt yapınız üzerindeki değerlendirmeler sonucunda size en uygun çözümü sunuyor.

Nas & Das

Nas Cihazı Çözümlerimiz için, satış, kurulum ve destek hizmetlerini vermekte olduğumuz ürünlerimizden faydalanabilirsiniz. Kurumunuz, işletmeniz ve evinizde de kullanabileceğiniz nas cihazı çözümleri için bize ulaşabilirsiniz. İhtiyacınıza göre konumlandırabileceğimiz Nas cihazları bilgilerinizi güvenle depolayacak ve istediğiniz yerden ulaşma imkanı verecektir.

Sorusunun cevabını; Genellenmiş tanımlaması ile “Ağa bağlı depolama ürünü” şeklinde türkçeleştirebiliriz. Söz konusu Nas ürünlerini, üzerlerinde bulunan bir ya da birden fazla Ethernet kartı ile, kullanmakta olduğunuz ağınıza dahil edebilirsiniz.
Tanımlanan yetkiler doğrultusunda dosya paylaşımı ya da dosya depolama amacı ile kullanılmakta olan nas cihazları, kullanım açısından çok daha fazla maharete sahip. Tek diskli en küçük ürünlerden, daha fazla disk takılabilen büyük ürünlere kadar, üzerinde çalışan yazılımlar hemen hemen aynı. Bu yazılımlar çok büyük farklılıklar göstermemesine rağmen, daha kapasiteli ürünlere doğru yöneldikçe hız, kapasite ve daha fazla güvenliğin yanı sıra yüksek erişilebilirlik ve cluster teknolojileri ile karşılaşmaya başlıyoruz.
uygulama sunucusu, medya istasyonu, yedekleme ünitesi, Dns Server, Mail server, Proxy server, Web server, Cloud Server gibi uygulamaların yanı sıra Ip kameralar için Kayıt cihazı olarak da konfigüre edilebilmektedir. Geneli ücretsiz olarak sunulan uygulamalar ile nas cihazınızın hangi görevi gerçekleştirmesini istiyorsanız sadece birkaç tıkla kurup güncelleyebiliyorsunuz. Gerektiğinde Nas cihazını Internete açıp dosya, müzik, fotoğraf vb bilgilere mobil aygıtlarınızdan da erişebiliyorsunuz
yapılırken kullanım amacı ve kullanıcı sayısı da göz önünde bulundurulmalıdır. İhtiyaç duyulan veri kapasitesi hesaplanırken nas üzerinde oluşturulacak olan birim de (Raid0, Raid1, Raid5 vb) göz ardı edilmemelidir. Genellikle disksiz olarak satışa sunulan modellerde disk seçiminde 7/24 çalışabilen, hatta Nas cihazları için özel üretilmiş disklerin tercih edilmesi, uzun vadede fayda/maliyet analizi açısından daha yararlı olacaktır. Büyüyen işletmeler için Nas cihazının önemi gün geçtikçe daha da artmaktadır. İşletmelerin büyümesi ile birlikte, kullanmakta olduğu IT ürünlerinin de kapasitelerinin arttırılması ihtiyacına neden olacaktır. Nas cihazı üreticileri çözüm olarak; Ana cihaza bağlı ve ana cihaz üzerinde bulunan yazılımla kontrol ve konfigüre edilebilen expansionlar üretmektedirler. Bu ürünlerle çok daha fazla kapasitelere ulaşabilmek mümkündür.
Doğrudan bağlı depolama alanı Adından da anlaşılacağı üzere bir ya da birden fazla serverın farklı yöntemlerle (Host base adaptör, fiber) bağlanabileceği depolama birimleridir. Das cihazları üzerinde kullanılan harddiskler genelde 2.5” ya da 3,5” Sas hdd olarak tercih edilebileceği gibi, hız ihtiyacında ise harddiskler 15K olarak kullanılabilir, Maliyet tarafında fiyatlar biraz yüksek olsa da storagelar için Ssd harddisk çözümleri üreticiler tarafından sağlanmaktadır. Das üzerinde oluşturulan birimler (raid 0, 1, 5) server ‘da bir sürücü olarak görev yapar. Bu üniteye erişim Server üzerinden sağlanabilir. Das cihazlarına erişim server vasıtası ile gerçekleştirileceği için kritik uygulama ve database yapılarının çalışacağı sistemlerde Server-Das bağlantılarının dual olarak gerçekleştirilmesi faydalı olacaktır. Kapasite ihtiyacı oluştuğunda birden fazla expansion ile artırım yapılabilir. Ancak her storage için belirli sayılarda expansion kullanılabilir. Das cihazları maliyet açısından incelendiğinde, nas cihazlarına göre daha pahalı ürünler olabilmektedir. Ancak; Kritik uygulamaların çalıştığı merkezlerde ve hızın ön planda olduğu uygulamalarda tercih sebebi olabilmektedirler. Kurum ya da işletmenizin ihtiyacı olabilecek Das (Disk Attach Storage) ürünleri için uzman ekibimizden destek alabilirsiniz. İşletmeniz için en uygun fiyatlı Das çözümünü sunabileceğimizden ve ürün konumlandırması yapabileceğimizden emin olabilirsiniz.

Yedekleme

Kurum ya da İşletmeniz için, yedekleme politikası oluşturmak isterseniz, Ofisbim size bu konuda danışmanlık yapabilir. Gerektiğinde ürün ve kurulum hizmetleri de sunabilir. Bu hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz Ofisbim ‘e ulaşabilirsiniz. Sistem Uzmanlarımız gerekli analizleri gerçekleştirerek firmanız ya da kurumunuz için etkin ve döndürülebilir yedekleme politikası oluşturabilir.

Yedekleme Çözümleri Bilginin, üzerinde çalıştığı donanımlardan çok daha kıymetli olduğu süreçlerden geçiyoruz, İşletmelerin ya da kurumların durmaksızın kullandığı, işlediği ya da güncellediği, sürekli büyüyerek 7/24 çalışan sistemlere sahibiz. Bilgi kaybı bir yana, çalışan sistemlerin bile bir saniye durmasına kurumun, işletmenin ya da kullanıcının tahammülü yok artık.

Bu sistemler birbiri ile O kadar etkileşimli halde çalışıyor ki, duran bir hizmet muhakkak bir diğerinin çalışmasını engelliyor, Üretici ve geliştiriciler çalışan sistemlerin faaliyetlerinin durmaması için geliştirme ve iyileştirme yöntemleri üretiyorlar. Server tarafında, yedekli çalışabilen güç kaynakları, sorun olduğunda, herhangi bir kesinti olmadan aynı görevi devralabilecek donanımlar gibi. Zaman ve para kaybı yaşasak da bozulabilen her donanımın yerine aynısını ya da daha güncel halini koyabiliyoruz.

Ancak Bilgi kaybı yaşandığında gerçek bir sorunla karşı karşıya kalabiliyoruz. Bir işletmenin kullandığı ticari yazılımda olan bilgi kaybı, artık neredeyse o işletmenin faaliyetlerinin durma noktasına gelmesine neden olabiliyor. Her kurum ya da işletmede farklı sonuçlar doğursa da, ticari İşletmeler bazında incelersek; Sipariş alamıyor, Fatura kesemiyor, sevkiyat yapamıyor, tahsilat gerçekleştiremez oluyor. Zaman ve maddi kayıplar bilgi kurtarma firmalarına ödenen tutarlar hariç onbinlerce lirayı bulabiliyor.

Her kurum ya da işletme için bilgi yedekleme politikası artık kaçınılmaz bir gerçektir. Etkin ve döndürülebilir yedekleme politikaları ile bilginin bulunduğu cihazdan daha farklı bir cihaza, ya da bulut ‘a yedekleme gerçekten hayat kurtarır. Ancak, yedeğin döndürülebilmesi koşuluyla. Dosya, Klasör ya da Image olarak alınan yedeklerinizi çok kısa süreler içinde aynı ya da daha farklı bir donanıma dönebilirsiniz. Image yedekleme işlemleri için özel yedekleme yazılımları kullanabilirsiniz.

Network Ürünleri

Sistem güveliğiniz, insan faktörü, doğal felaketler ve kötü amaçlı yazılımlardan dolayı risk altındadır. Bir çok cihazın bir biriyle iletişimde olduğu internet ortamında, sürekli gelişen karmaşık ve daha karışık hale gelen, amacı kötü olan yazılımlar sisteminizin güvenliğini için büyük bir risk.

Projedestek size kesintisiz, maksimum hız ve güvenlikte iletişim ağına sahip alt yapı sunuyor.

Fırewall

Kutu olarak pazara sunulan güvenlik duvarlarında gömülü olarak Antivirüs, Antispam ve içerik filtreleme servisleri de bulunmaktadır. Kurumunuz ya da işletmeniz için ihtiyacınız olabilecek güvenlik duvarı çözümleri için satış, destek ya da kurulum hizmetlerini ofisbim ‘den tedarik edebilirsiniz.

İntenetin kullanıldığı her cihazda olması gereken; Internetten cihazınıza, cihazınızdan internete gelen ve giden bilgileri, tanımladığınız kurallar dahilinde engelleyen veya geçiren, aynı zamanda istenirse, bunların kayıtlarını tutan donanım veya yazılım ürünüdür.

Temeli yazılım ürünü olmasına rağmen, kullanımda özelleştirilerek kutu ürün haline getirilmiş ve Firewall “güvenlik duvarı” adı altında özelleştirilmiş ürünlerdir. Bir çok üretici farklı donanım ve kapasite seviyelerini de göz önünde tutarak ürün geliştirmektedir. Firewall cihazlarının kapasite ve sunduğu güvenlik uygulamalarının boyutu ne olursa olsun bu güvenlik duvarlarının amacı filtrelemedir. Kutu olarak pazara sunulan güvenlik duvarlarında gömülü olarak Antivirüs, Antispam ve içerik filtreleme servisleri de bulunmaktadır.

Kurumunuz ya da işletmeniz için ihtiyacınız olabilecek güvenlik duvarı çözümleri için satış, destek ya da kurulum hizmetlerini ofisbim ‘den tedarik edebilirsiniz.

Güvenlik Kameraları

Güvenlik ihlalini engellemek amacıyla kullanılan CCTV veya yaygın kullanımıyla Güvenlik Kamera Sistemleri, hayatımızın bir parçası haline geldi.

CCTV sisteminin, tüm şartlara uyan tek bir kalıp olarak kullanılmasından öte, ihtiyacı karşılayacak şekilde planlanmış olması gerekmektedir.